HİZMETLERİMİZ

Skolyoz Tedavi Yöntemleri

Skolyoz Tedavi Yöntemleri

1. Schroth Yöntemi

2. Schroth ve 3 Boyutlu tarama ile korse

3. Cerrahi Müdahale

    Schroth Yöntetim ; Katharina Schroth tarafından 1921'de Almanya'da bulunup, günümüzde Skolyoz'da egzersiz odaklı kullanılan konservatif yaklaşımlardan en çok tanınanıdır. Kişilerde bu yöntem sayesinde Skolyoz'larının ilerlemesini durdurup hatta gerileterek, Skolyoz korsesi kullanmadan veya Skolyoz ameliyatı olmadan hayatlarına devam edebilir, kalitelerini arttırabilirler.

    Schroth ve 3 Boyutlu Korse ; Schroth yöntemi ile birleşen ve etkili bir yöntemdir. Skolyoz'a en uygun korse'lerden bir tanesi CAD/CAM teknolojisiyle oluşturulan korse'dir. Bu korse omurgayı 3 boyutta düzeltmeyi amaçlayarak, eğriliğin ilerlemesini durdurmaya çalışır. Korse üzerinde basınç noktaları ve basınç noktalarının karşısında açık alanlar oluşturularak eğrinin paterni değiştirilir.

    Cerrahi Müdahale ; Skolyoz cerrahisinde amaç eğilmiş omurları düzgün (ön arka, yan ve aksiyel düzlemlerde fizyolojik) bir şekilde dizip birbirine kaynatmaktır (füzyon ameliyatı). Kaynama sonrasında bu bölge tek bir kemik (omur) gibi hareket eder.